Reset Password

Check price & availability
Your search results
6 November 2018

Piaszczyste plaże południowego wybrzeża Czarnomorskiego

Bułgarskie Wybrzeże Czarnomorskie jest przepięknym miejscem letniego wypoczynku. Wynosi 378 km i oferuje urozmaicone plaże, poczynając od małych, osamotnionych piaszczystych pasów, kończąc szerokimi i rojącymi się od turystów plaży w kurortach.

Mapa plaży Wybrzeża Czarnomorskieg


Zob. Plaże Bułgarii na większej mapie

 


 

Book your holiday villa in Bulgaria

Book your holiday villa in Bulgaria

 

Dla ułatwienia sporządziliśmy dla Państwa spis największych i najbardziej znanych plaży na Południowym Wybrzeżu Czarnomorskim, obejmującym pas brzegowy od Świętego Własa na północy do Synemorca na południu (około 130 km):

Święty Włas

Święty Włas jest bardzo popularnym i szybko rozwijającym się uzdrowiskiem nadmorskim w pobliżu Neseberu. To małe miasteczko jest położone na samym wybrzeżu Morza Czarnego, u podnóża Starej Płaniny, oferuje unikalne połączenie świeżego powietrza gór i klimatu śródziemnomorskiego. Plaża Świętego Własa jest usytuowana na południe, przez co jest miejscem obfitego słońca w ciągu całego dnia. Pas plażowy jest pokryty miałkim złocistym piaskiem, a woda morska jest czysta i ciepła. Dostęp do plaży jest nieodpłatny dla wszystkich gości. Są ratownicy, ośrodki medyczne, sprzęt plażowy do wynajęcia (parasole, leżaki) i wiele atrakcji, jak: wodne banany, wodne dżety, windsurf, paralotnie, rowery wodne i inne. Na pasie plażowym są położone liczne kawiarnie i restauracje oferujące napoje chłodzące, kawę oraz smaczne potrawy.


The Beaches of Sveti Vlas The Beaches of Sveti Vlas

Więcej o Świętym Własie

 


 

Słoneczny Brzeg

Plaże najbardziej znanego bułgarskiego uzdrowiska Czarnomorskiego Słoneczny Brzeg nie są miejscem wypoczynku. Odwrotnie, są one idealnym miejscem miłośników życia nocnego i wesołych zabaw. Plaża jest szeroka z miałkim złocistym piaskiem i przezroczystą wodą, bez wodorostów, podwodnych skał czy raf, ale przeludniona i hałaśliwa. Większa część pasma plażowego jest strefą odpłatnych parasoli i leżaków, a wolne strefy są małe i niewystarczające. Do dyspozycji są różnorodne atrakcje, jak: dżety wodne, narty wodne, windsurf, banany wodne, rowery wodne, skoki ze spadochronu, paralotnie itd. Jest wiele kawiarni, restauracji, barów i dyskotek.


Sunny Beach resortSunny Beach resort Sunny Beach resort

Więcej o Słonecznym Brzegu

 


 

Neseber

Plaże Neseberu wynoszą 4 km i rozciągają się na północ i na południe od miasta. Mają one miałki i błyszczący złocisty piasek, spokojną kryształową wodę i równe piaszczyste dno. Do dyspozacji gości są różne atrakcje, jak: przejażdżka jachtem lub łódką, połów ryb, skoki ze spadochronu, sporty wodne, windsurf, narty wodne i rowery wodne, banany wodne i wiele innych. Plaże są sprzątane codziennie, są ratownicy i ośrodki medyczne dla bezpieczeństwa wypoczywających na plaży, duże urozmaicenie kawiarni, restauracji i barów.


The Beaches of Nessebar The Beaches of Nessebar

Więcej o Neseber

 


 

Rawda

Rawda jest małą wioską położoną między Neseberem a Achełojem. Dysponuje trzema plażami: Centralną, Południową i plażą „Aurelia”. Plaże są wąskie, skaliste i bardzo przeludnione. Miejscami dno morza jest nierówne i kamieniste. Jednak miejscowość jest bardzo malownicza i spokojna, oddalona od hałaśliwych tłumów ludzi w dużych uzdrowiskach. Rawda posiada liczne restauracje, tawerny, bary i kawiarnie. Na plaży są zakłady szybkiej obsługi oferujące kawę, napoje bezalkoholowe, piwo i dania na ruszcie itd.


The Beach of Ravda

Więcej o Rawda

 


 

Pomorie

Plaże Pomoria mają unikalny miałki i łagodny ciemny piasek, który jest bogaty w żelazo oraz posiada właściwości lecznicze. Szeroki pas plażowy wynosi 7 km i rozciąga się wzdłuż Zatoki Pomoryjskiej. Dno morza jest płytkie i równe, bez podwodnych skał, raf i zimnych potoków, a morze jest bezpieczne do pływania i kąpieli. Właściwości lecznicze borowin z Jeziora Pomoryjskiego mają światową sławą. Uzdrowisko oferuje bogaty wachlarz rozrywek i sportu, wśród których najbardziej preferowane jest żeglarstwo. Pomorie jest przepięknym miejscem turystyki rodzinnej, ma dobrą infrastrukturę, śliczne i bezpieczne plaże, urozmaiconą gastronomię: kawiarnie, restauracje, zakłady w stylu ludowym, bary i karczmy.


The Beaches of Pomorie The Beaches of Pomorie

Więcej o Pomorie

 


 

Sarafowo

Początkowo Sarafowo było samodzielną wioską, jednak dzisiaj jest to dzielnica Burgasu. Miejscowość jest malownicza i spokojna, pas plażowy wynosi 4 km. Sarafowo jest położone nad brzegiem morza i oferuje piękny widok na całą Zatokę Burgaską. Plaża jest szeroka, pokryta miękkim i błyszczącym miałkim piaskiem, który zawiera żelazo, mangan i magnez. Ze względu na swoje położenie w Zatoce Burgaskiej woda morska jest spokojna i bardzo ciepła, dno morza jest czyste i płytkie – wyjątkowo dobre warunki dla małych dzieci i niedoświadczonych pływaków. Dla bezpieczeństwa i wygody turystów plaże Sarafowa są wyposażone w parasole i leżaki (do wynajęcia), są ratownicy, jest wiele plażowych kawiarenek oraz małych restauracji. Do dyspozycji pełny wachlarz atrakcji rozrywkowych, jak: rowery wodne, banany wodne, dżety wodne, narty wodne, windsurfing, paralotnie.


Sarafovo Sarafovo

Więcej o Sarafowo

 


 

Plaże Burgasu

Burgas jest największym miastem Południowego Wybrzeża Czarnomorskiego. Posiada kilka plaży o różnym charakterze. Plaża Burgaskich Solanek, która nie jest utrzymywana i sprzątana, znajduje się na północ od miasta, nie ma tu ratowników. Woda jest głęboka i zimna, a czasami są meduzy. Piasek na plaży jest ciemny z powodu solonych borowin. Nie można tutaj pływać ani kąpać się. Ludzie tutaj przychodzą, ponieważ są tu solone borowiny o właściwościach leczniczych. Często można spotkać ludzi w różnym wieku, którzy spacerują nasmarowani od stóp do głowy czarnymi borowinami lecząc w ten sposób schorzenia reumatyczne i skórne.

Plaża Centralna

Plaża Centralna Burgasu rozciąga się wzdłuż całego Parku Nadmorskiego i wynosi około 2 km. Są części plaży z ciemnym piaskiem bogatym w żelazo, trudno po nim stąpać, kiedy jest nagrzany słońcem. Piasek jest miałki i łagodny, a plażę sprząta się dwa razy dziennie. Pas plażowy jest szeroki i wyposażony w parasole i leżaki (do wynajęcia), natryski i kabiny do przebierania się. Wzdłuż plaży są także strefy bez parasoli, gdzie można korzystać z własnego sprzętu plażowego. Woda jest czysta i ciepła, a dno morza jest płytkie, bez podwodnych skał. Aleja wybrzeżna Parku Nadmorskiego oferuje liczne kawiarenki, restauracje i bary plażowe, które w cieniu kuszą smacznymi potrawami i napojami orzeźwiającymi. Do dyspozycji są różne rodzaju sportu i rozrywek – siatkówka plażowa, rower wodny, windsurf, narty wodne, dżety wodne, paralotniarstwo itd.>


The Central Beach of Bourgas The Central Beach of Bourgas The Central Beach of Bourgas

 


 

Krajmorie

Krajmorie jest dzielnicą Burgasu i jest położone w odległości 10 km na południe od miasta. To małe osiedle wakacyjne powoli się rozrasta w ostatnich dziesięcioleciach. Strefa plażowa Krajmoria jest ładna, jednak nie jest duża. Woda jest czysta, spokojna i ciepła. Dno morskie jest płytkie, bezpiecznie jest tutaj dla dzieci i niedoświadczonych pływaków. Na plaży jest kilka kawiarenek, oferują one lekkie potrawy i napoje orzeźwiające.


Kraimorie Kraimorie

 


 

Czernomorec

Czernomorec jest stosunkowo małym i spokojnym uzdrowiskiem nadmorskim położonym w odległości 25 km na południe od Burgasu i 9 km na północ od Sozopola. Usytuowane jest na malowniczym półwyspie i posiada przestronne plaże z miałkim i złocistym piaskiem. O strefy plażowe Czernomorca dbają ratownicy, dno morza jest równe i płytkie, a woda – czysta, spokojna i ciepła, dlatego bezpieczna dla dzieci i niedoświadczonych pływaków. Tutaj oferowane są różne atrakcje plażowe, jak: rowery wodne, dżety wodne, banany wodne, narty wodne, surfy i inne.


The Beaches of Chernomorets The Beaches of Chernomorets

Więcej o Czernomorec

 


 

Camping „Gradina”

Camping „Gradina” jest położony w odległości 2 km na południe od Czernomorca. To jest ulubione miejsce uprawiających windsurfing. Plaża jest przestronna, z miałkim piaskiem oraz czystą wodą i oferuje dużo słońca i spokoju.


Gradina Camping

 


 

Camping „Złatna Rybka” (Złota Rybka)

Camping „Złatna Rybka” jest położony wśród egzotycznej roślinności w odległości tylko 2 km na północ od Sozopola. Plaża nie jest duża ani szeroka, jednak oferuje czystą wodę i miałki piasek. Miejsce jest odosobnione i nie jest przeludnione, a więc idealne dla tych, którzy szukają samotności i spokoju.


The Goldfish Camping The Goldfish Camping

 


 

Sozopol

Sozopol się cieszy przestronnymi, długimi i malowniczymi plażami oraz kilkoma odosobnionymi campingami. Wzdłuż wszystkich plaży są parasole i leżaki (do wynajęcia), ratownicy i punkty medyczne. Piasek jest miałki, czysty, iskrzący się w słońcu, plaże się sprząta codziennie. Woda jest kryształowa i ciepła, bez wodorostów. Tak jak wszystkie inne uzdrowiska, tutaj się oferuje wszystkie rodzaje atrakcji wodnych, jak: banany wodne, narty wodne, dżety wodne, windsurf, rowery wodne, siatkówkę plażową i inne. Do dyspozycji są także liczne bary, kawiarnie, restauracje, zakłady w stylu ludowym, karczmy i inne zakłady oferujące różnorodne dania oraz specjalności rybne.


The beaches of SozopolThe beaches of Sozopol The beaches of Sozopol

Inne plaże w pobliżu Sozopolu:

Kavatsite

Kavatzite

Duni

Dunes

Smokini Camping

Smokinia Camping

 


 

Plaża Arkutino

Arkutino jest jedną z najładniejszych plaży w okolicach i jest położone w odległości kilku kilometrów na południe od Sozopola blisko uzdrowiska „Diuni”. Do plaży Arkutino nie można trafić z kompleksu „Diuni”, gdyż istniejąca droga jest zamknięta. Do Arkutina można zaś dojechać główną drogą Burgas – Primorsko.


Arkutino Beach

 


 

Primorsko

Primosko posiada cztery pasy plażowe:

Północna plaża iwynosi około 1 km. Jest dobrze utrzymana, z miałkim złocistym piaskiem i przezroczystą płytką wodą. Na plaży są do dyspozycji wszystkie niezbędne usługi: parasole i leżaki, ratownicy, punkty medyczne, natryski i kabiny do przebierania się. Wzdłuż plaży są restauracje, sklepy, zakłady gastronomiczne i cocktail-bary. Oferowane są różne rodzaje rozrywek i sportów wodnych: banany wodne, rowery wodne, narty wodne, dżety wodne, surfy, przejażdżki łódką, siatkówka plażowa i inne.


The North beach of Primorsko The North beach of Primorsko

Plaża Centralna

Plaża Centralna jest naturalnym przedłużeniam Plaży Północnej i oferuje takie same usługi i atrakcje. Piaszczysty pas nie jest duży, ale czysty i utrzymany, z łagodnym i miałkim piaskiem. Morze jest czyste, spokojne i ciepłe.


The Central Beach of Primorsko The Central Beach of Primorsko

Południowa plaża


The South Beach of Primorsko The South Beach of Primorsko

Perla beach

“Perla” (Pearl Eng.) Beach jest położona w odległości około 3 km na północ od Primorska. Piaszczysta strefa nie jest szeroka, jednak jest dość długa. Woda jest czysta, spokojna i ciepła, bez podwodnych skał, a dno morza – płytkie. Są ratownicy i punkty medyczne dbające o bezpieczeństwo wypoczywających.


Beach Perla Beach Perla

MMC beach

Plaża Międzynarodowego Ośrodka Młodzieżowego jest położona na południe od Primorska, między Primorskiem a Kitenem. Usytuowana w małej zatoce plaża oferuje kryształową i ciepłą wodę morską, miałki i łagodny piasek. Otoczone pięknymi górami i naturalnymi piaszczystymi wydmami miejsce to gwarantuje malowniczą przyrodę i przepiękne widoki ku morzu.


Beach MMC Beach MMC

Primorsko Website

 


 

Kiten

Kiten jest małym, ale szybko rozwijającym się uzdrowiskiem. Dysponuje dwiema plażami o łącznej powierzchni 145 000 m kw.

Północna plaża

Północna plaża „Atliman” jest położona w północnej części Kitenu, w małej zatoce. Otoczona jest pięknymi skałami z obu stron i oferuje malownicze połączenie morskich widoków z górskimi. Piaszczysta strefa jest przestronna, dobrze utrzymana, woda jest ciepła i spokojna, a piasek łagodny i błyszczący. O bezpieczeństwo dbają ratownicy. Są parasole i leżaki (do wynajęcia), jak również różne atrakcje dla miłośników wodnych sportów, jak: banany wodne, rowery wodne, dżety wodne itd. Na plaży są kawiarnie, restauracje i bary, które oferują lekkie przekąski i napoje orzeźwiające.


The North Beach of Kiten

Południowa plaża

Południowa plaża oferuje takie same możliwości do miłego spędzenia czasu i niezapomniane przeżycia jak Północna plaża – miałki i złocisty piasek, czysta i ciepła woda, malownicze widoki przyrodnicze i ciekawe atrakcje wodne.


The South Beach of Kiten

 


 

Łozenec

Łozenec jest szybko rozwijającym się uzdrowiskiem nadmorskim, zachował spokój i atmosferę miejsca, gdzie można mile odpocząć. Plaże Łozenca są przyjemne i nie są przeludnione, morze jest czyste, ciepłe i płytkie. Piasek jest miałki, łagodny i złocisty. Uzdrowisko oferuje wszystkie rodzaje zabaw, rozrywek plażowych i atrakcji: rowery wodne, windsurf, dżety, żeglarstwo i inne. W północnej części plaży znajduje się szkółka uprawiania windsurfingu, gdzie można się nauczyć i zasmakować mistrzowstwa tego sportu na falach morza. Wzdłuż całej plaży są strefy z odpłatnymi parasolami i leżakami, a także wolne strefy. Liczne kawiarenki i restauracje na plaży zapraszają na smaczne dania i napoje orzeźwiające.


The Beach of Lozenetz The Beach of Lozenetz

Więcej o Łozenec

 


 

Carewo

Carewo jest małym kompleksem wakacyjnym położonym na południe od Kitenu. Plaże nie są szerokie, ale są pokryte łagodnym złocistym piaskiem, a woda jest ciepła i czysta. Tak jak we wszystkich pozostałych uzdrowiskach nadmorskich, tak i tu można odkryć różnorodne atrakcje wodne i przytulne plażowe kawiarenki i restauracje.


Tsarevo Tsarevo

Więcej o Carewo

 


 

Synemorec

Synemorec jest najbardziej wysuniętym na południe uzdrowiskiem nadmorskim na bułgarskim wybrzeżu Czarnomorskim. To jest mała wieś położona daleko od ożywionych i przeludnionych wakacyjnych ośrodków. Naturalne piękno miejscowości porównuje się z rajem ze względu na kryształową i ciepłą wodę oraz złote i dziewicze plaże wśród naturalnych piaszczystych wydm i pięknych lasów.


The Beauty of Sinemorets

W okolicach są cztery plaże:

Plaża Butamiata

Plaża Butamiata jest centralną plażą Synemorca. Ona nie jest duża, ale czysta i spokojna. Woda jest kryształowa i ciepła, ale prawie przez cały czas są fale na morzu, dlatego jest preferowane to miejsce przez miłośników surfingu. Na plaży jest kilka restauracji, które oferują napoje oświeżające i smaczne dania. Za opłatą można wynająć parasole i leżaki. Są ratownicy oraz atrakcje, jak: banany wodne, surfy, dżety wodne, rowery wodne i inne.


The Central Beach of Sinemorets

Północna plaża Synemorca

Północna plaża Synemorca jest położona u ujścia rzeki Weleka i jest najpiękniejszą plażą w Bułgarii (według wielu turystów). Tutaj nie ma ratowników ani innych usług, ale plaża cieszy unikalną przyrodą i niepowtarzalnymi krajobrazami. Ze względu na oddalone położenie od popularnych uzdrowisk nadmorskich plaża nie jest odwiedzana przez wielu turystów, ale właśnie dlatego zachowała swoje naturalnie dziewicze piękno.


The North Beach of Sinemorets The North Beach of Sinemorets

Plaża Lipite

Plaża “Lipite” jest zaciszne i romantyczne miejsce, które znajduje się w małej zatoce. Oferuje nieskażoną przyrodą, spokój i pokój. Plaża nie jest strzeżony, nie ma budynków i obiektów turystycznych, nawet śladu nowoczesnych działalności człowieka, tylko malownicze widoki i spokój kompletny.


Beach Lipite near Sinemorets

Plaża Silistar

Plaża Silistar jest ostatnim zakątkiem raju na wybrzeżu Czarnomorskim. Położona jest na chronionym obszarze, gdzie wszelkiego rodzaju budownictwo jest zakazane. Przyroda jest dziewicza i przepiękna, plaża ma miałki i łagodny piasek, a morze jest ciepłe i czyste. Dno morza jest stosunkowo płytkie, często na morzu są fale, dlatego to jest ulubione miejsce uprawiających surfing.


Beach Silistar near SinemoretsBeach Silistar near Sinemorets

Related articles

How to boost immune system naturally
How to boost immune system naturally
All the recent events related to the spread of viruses worldwide have proven that a strong immune system is an absolute essential. And while we sincerely believe that the hardships we are facing now will soon be behind our backs, it is important to learn our lesson and maintain a strong and resistant immune system.
Mar 26, 2020 , 0
Weather in September in Bulgaria
Weather in September in Bulgaria
The Bulgarian sea coast offers the opportunity of a great, peaceful and wholesome holiday experience. It is quite versatile and offers different experiences throughout the holiday season. This largely depends on the timing you choose for your holiday. For many people, September is the best month for a holiday in Bulgaria. What is the weather in September in Bulgaria? What are the prices in September? You will find all here
Mar 25, 2020 , 0
Ceny w Bułgarii
Ceny w Bułgarii
Z pewnością Bułgaria jest jednym z najtańszych miejsc wakacyjnych w Europie. Ceny zakwaterowania, jak również dla różnych rodzajów towarów i usług są niskie i dostępne dla wszystkich turystów zagranicznych, którzy chcą odwiedzić Bułgarię.
Mar 24, 2020 , 0
Category: Polish