Reset Password

Select dates to book
Your search results
6 November 2018

Atrakcje w okolicy

Sunny Beach (Słoneczny Brzeg)

Odległość: Bryastovets – Słoneczny Brzeg = 20km

Sunny BeachSłoneczny Brzeg leży ok. 20 km od wioski Bryastovets i można do niego dojechać samochodem w ok. 20 minut. Jest to największy i najbardziej znany bułgarski kurort nad Morzem Czarnym. W czasach socjalizmu był to jedyny luksusowy kurort w kraju, który przyciągał gości doskonałymi hotelami, unikalną naturą i długimi, czystymi plażami. W czasach demokracji miejscowość została całkowicie zabudowana nowymi hotelami i z miejsca przyjaznego rodzinom przeobraziła się w ogromny (może przyjąć nawet 200.000 turystów) i głośny kurort. Obecnie jest on preferowany i odwiedzany głównie prze ludzi młodych ponieważ oferuje sporo rozrywek- restauracje, bary, dyskoteki, kasyna, wiele atrakcji plażowych i różnych sportów wodnych. Nie polecamy pobytu w Słonecznym Brzegu jako sposobu na relaksujące wakacje, ponieważ życie nocne nigdy się tam nie kończy, a sama miejscowość jest wiecznie głośna i zatłoczona.


 

Book your holiday villa in Bulgaria

Book your holiday villa in Bulgaria

 

External Link: Sloneczny Brzeg

Zdjęcia Słoneczny Brzeg

Sunny Beach Sea Sunny Beach Hotels Sunny Beach BungeeZ drugiej strony na pewno warto Słoneczny Brzeg odwiedzić i polecamy taką wycieczkę wszystkim naszym gościom. Warto odwiedzić dwa tutejsze Parki Wodne (zwłaszcza jeśli jesteście Państwo z dziećmi). Jeden znajduje się w Słonecznym Brzegu, a drugi w Rawdzie zaraz za Słonecznym Brzegiem (oba przy głównej drodze, po prawej stronie jadąc w kierunku Słonecznego Brzegu).Action Aquapark (Sunny Beach) ca. 29km
Action Aquapark Action Aquapark Action Aquapark

Aqua Paradise (Nessebar) ca. 20km
Aqua Paradise Aqua Paradise Nessebar Aqua Paradise Nessebar

Nessebar

NessebarOdległość: Bryastovets – Nessebar = 19km

Zaraz naprzeciwko Słonecznego Brzegu znajduje się miasto Nessebar, dziś niemalże połączone z kurortem. Nessebar jest jednym z najstarszych miast w Europie i oferuje unikalny koloryt i architekturę. Miasto istnieje dłużej niż 9,000 lat – artefakty w tutejszym muzeum są pokryte pismem greckim.

Nessebar jest najchętniej odwiedzanym przez naszych gości miejscem, ponieważ jest blisko i wioski Bryastovets i można go odwiedzić kilka razy. Stara część miasta jest zachwycająca, z brukowanymi ulicami, średniowiecznymi kościołami i domami wykonanymi z kamienia i drewna, których część stanowi zabytki narodowe. W miasteczku znaleźć można także sklepy z pamiątkami i wiele restauracji oferujących tradycyjną, bułgarską kuchnię. Plaża jest tu bardzo dobra, dlatego można zostać w Nessebarze cały dzień.

Zdjęcia Nessebar

Nessebar Street Souvenirs Nessebar (Nesebur) Boatsman Nessebar (Nesebur) Restaurant Nessebar (Nesebur) ship to Sunny Beach


Pomorie

PomorieOdległość:Bryastovets -Pomorie = 24 km.

Pomorie jest oddalone o ok. 24km od wioski Bryastovets. Początki miejscowości sięgają czasów rzymskich. Została ona prawdopodobnie założona ok. V lub IV wieku przed Chrystusem. Pomorie to bardzo przyjemne miejsce, w którym można pospacerować po długich plażach z czystą wodą. Goście znajdą tutaj wiele małych restauracji wzdłuż linii brzegowej na półwyspie Pomorie. Zatoka Pomorie doskonale nadaje się do żeglowania, a nabrzeże do wędkowania. Dzięki połączeniu tradycji okolicznej ludności (uprawa winogron, produkcja soli i rybołówstwo) z turystyką i towarzyszącym jej aktywnością, Pomorie stanowi atrakcyjny kurort balneologiczny i morski.


Burgas

City of BourgasOdległość: Bryastovets – Burgas = 19 km

Burgas (oddalone o 19km) jest największym miastem południowego wybrzeża Morza Czrnego. Miasto posiada 300.000 mieszkańców. Jest dużo centrów handlowych, w tym wiele sieciowych supermarketów takich jak Metro, Carrefour, Piccadilli i Kaufland. Ceny są niskie, ponieważ kupują tu także Bułgarzy. Alkohole wysokoprocentowe (wódka, brandy czy rakija) kosztują tu 6-7 lewa za butelkę, tyle samo trzeba zapłacić za dobrej jakości wino. W mieście znajduje się także wiele kawiarni, barów i dobrych restauracji. Zwłaszcza w centrum, gdzie można zjeść lunch lub kolację za naprawdę rozsądne pieniądze. Koniecznie trzeba też odwiedzić Park Nadmorski, który rozciąga się wzdłuż wybrzeża. Plaża w Burgas jest bardzo dobra i można przy niej znaleźć wiele małych, nadmorskich restauracji serwujących świeże ryby z frytkami i zimnym piwem. Wielu naszych gości twierdzi, że plaża w Burgas podobała im się bardziej niż ta w Słonecznym Brzegu.

Zdjęcia Burgas

City of Bourgas (Burgas) City of Bourgas (Burgas) City of Bourgas (Burgas) City of Bourgas (Burgas)

Sozopol

Town of SozopolOdległość: Bryastovets – Sozopol = 55 km

Na południe od Burgas, w odległości ok. 55km (50 minut samochodem) od wioski Bryastovets, znajduje się miasto Sozopol. Rzeczy wartych zobaczenia w Sozopolu jest wiele, ale żadnej nie można rozpatrywać osobno, ponieważ dopiero razem tworzą niepowtarzalny obraz miasta. Stara część Sozopolu przypomina Nessebar, ponieważ Sozopol również został założony przez Rzymian i jest jednym z najstarszych bułgarskich miast na wybrzeżu. Starożytną atmosferę podkreślają tutaj brukowane uliczki, wysokie ogrodzenia z przodu których stare kobiety siedzą, gawędzą, tkają koronki i sprzedają dżemy. Głodnym polecamy mały, nadmorskie restauracje i prywatne puby, które można znaleźć zarówno w starej jak i nowej części Sozopola.

Zdjęcia Sozopol

Town Of Sozopol   Town Of Sozopol Town Of Sozopol Town Of Sozopol

Duni

Dyini BeachOdległość Bryastovets – Duni = 60 km.

Nieco dalej na południe od Sozopola (60km od Bryastovets) znajduje się wakacyjna wioska „Dyuni”. Gorąco polecamy to miejsce na jednodniową wycieczkę. Natura jest tu naprawdę unikalna, a plaże doskonałe. Przy tym miejsce to nie jest tak zatłoczone jak Słoneczny Brzeg. W drodze powrotnej można zatrzymać się na lunch w Sozopolu. Jest tu też wiele innych miejsc wartych odwiedzenia w promieniu 100-150km (1-2 godziny jazdy samochodem).


Holiday Guide (external page): http://www.bulgariancoast.com

 

Related articles

How to find parking space in Burgas
How to find parking space in Burgas
Parking in an unknown place can be quite difficult and sometimes tricky especially in larger cities such as Burgas. Here is all you need to know about parking there. There is this differentiation of parking zones that are known as Blue and Green zone. Each of those parking zones has different requirements and different parking conditions.
May 15, 2019 , 0
Golden Sands Resort – Info
Golden Sands Resort – Info
Golden Sands used to be one of the most popular and famous Bulgarian resorts. Its name is still quite familiar and really sparks the expectations of the future guest of the resort. And this is just what they get – perfect, glittering golden sands, warm bright-blue waters and over 500 hours of sunshine throughout the summer season. The temperatures reach an average of 29-30 degrees and the temperature of the water does not get below 25 degrees.
May 13, 2019 , 0
Bulgarian Black Sea info
Bulgarian Black Sea info
It is a favorite tourist destination in all of those countries. But today our scope is focused on the Bulgarian Sea Coast and what to expect when you book your holiday in a rental villa with a swimming pool in Bryastovets, Sunny Beach or in a holiday apartment in Burgas. In just a few words – the Bulgarian coast has an abundance of things to offer: ranging from inexpensive accommodation, delicious cuisine, fresh immaculate seafood, pristine virgin beaches, golden sand, historical sites.
Apr 24, 2019 , 0
Category: Polish

Leave a Reply

Your email address will not be published.